top of page

Ramona Schulz pochází z Mnichova z klavírní rodiny. Na klavír hraje od čtyř let a nedlouho poté začala také vystupovat. Po studiu v Mnichově u Ally von Buch a Dr.Thomase Hitzelbergera pokračovala ve hře u profesora Patricka O´Byrne ve Stuttgartu a profesora Františka Maxiana v Praze.

Následovaly sólové a komorní koncerty klasické hudby v Německu a zároveň Ramona Schulz založila kabaretní duo „die Nightingirls“.

V Praze žije od roku 2000 a věnuje se především rozvoji hudebních dovedností u dětí. Soustřeďuje se na kreativní propojení hudby, pohybu, prožitku.

Ramona Schulz, klavír

Angelika Boué, viola

Angelika Boué studovala violu u Hanse Kohlhase v Norimberku a na Trinity College of Music v Londýně u Elizabeth Turnball. V Praze pokračovala ve hře u profesora Milana Škampy. Po studiu hrála čtyři roky na postu sólo violy v Orchestra Sinfonica Portuguesa v Lisabonu.

Od roku 1997 žije v Praze, kde spolupracuje s několika soubory, např. s Pražskou komorní filharmonií, a vystupuje také sólově. V neposlední řadě je vyhledávanou interpretkou soudobé vážné hudby, vystupuje například se soubory Konvergance, ArtN a Markem Kopelentem. Je členkou Vídeňského komorního orchestru, s nímž koncertuje jak v Evropě, tak po celém světě.

Od roku 2008 je docentkou na „Frankische Kammermusikakademie“ v Německu.

Deutsch
Český
bottom of page